Svetová klasika

Bratři Karamazovi - F.M.Dostojevskij

19. června 2012 v 21:59 | Beatrice

Bratři Karamazovi - F. M. Dostojevskij

Anotácia:
Vedle Zločinu a trestu, Idiota a Běsů jsou Bratři Karamazovi jedním z vrcholných románových děl F. M. Dostojevského. Kdybychom chtěli formulovat společného jmenovatele "karamazovštiny", byla by jím vedle smyslnosti vášnivá zamilovanost do života a touha žít za každou cenu. Jí jsou zachváceni všichni Karamazovové: otec Fjodor i bratři Ivan, Dmitrij a Aljoša. Podobně jako u Dostojevského, i u jeho postav se stupňuje žízeň po víře tím víc, čím více v nich narůstá důvodů proti ní. Zdá se, jako by byli vystaveni pochybnostem svého autora, který o sobě napsal, že je dítětem století, dítětem nevíry a pochybností . Tato monumentální syntéza autorových náboženských, filosofických a etických názorů Dostojevského je zároveň i vyvrcholením jeho spisovatelské a duchovní cesty.

Miláčik - Guy de Maupassant

12. května 2012 v 21:16 | Beatrice LeMerle

Miláčik - Guy de Maupassant

Anotácia:
Novela Miláček nás přenáší do Paříže na konci 19. století, kde se ctižádostivý sukničkář George Duroy nachází ve velmi špatné finanční situaci a hledá práci. Neváhá přitom využít své přitažlivosti pro něžné pohlaví, nevadí mu prožívat několik paralelních vztahů zároveň a neštítí se udělat cokoliv, co ho přiblíží jeho snu mít moc a peníze.

Idiot - F.M.Dostojevskij

18. února 2012 v 20:20 | Beatrice LeMerle

Idiot - Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Rok vydania -rôzne
Vydavateľstvo -rôzne
Dostupnosť - 100%

Fantom Opery - Gaston Leroux(part3)

16. ledna 2012 v 12:35 | Persephone

Part 3.
Fantom Opery - Gaston Leroux

Fantom Opery - Gaston Leroux(part2)

16. ledna 2012 v 12:16 | Persephone
Part 2.
Fantom Opery - Gaston Leroux

No úspech Christiny Daaé sa už nezopakuje. Napriek tomu po nej túži Raoul de Chagny. Bezpodmienečne ju miluje už od svojej mladosti, keď sa ako deti poznali a kamarátili. Avšak nádherná Christina ho zapiera a nespoznáva. Po vystúpení, keď odhalila svoj talent, v šatni omdlieva a po prebudení vyháňa z miestnosti každého, vrátane milého Raoula de Chagny ( mne osobne nie je sympatický, pretože minimálne desať krát ho prichytíme ako plače, narieka, či mu stekajú slzy ako malému dievčatku - vás by to neiritovalo? ). Po tomto vyobcovaní z izby svojej drahej ostáva za dverami a nemiestne načúva mužskému hlasu, ktorý začul zo šatne. Kto je zvedavý, bude skoro starý, ale jemu to je šumafuk. Kto je ten muž? Má Christine nápadníka? Dala jemu, Raolovi, fešákovi, košom?! Keď Daaé odíde, vtrhne dnu ale nikoho nenachádza. Kam sa podel?

Fantom Opery - Gaston Leroux (part1)

16. ledna 2012 v 12:04 | Persephone
Fantom Opery - Gaston Leroux
Rok vydania - 2008
Vydavateľstvo - XYZ
Dostupnosť - 50%


Táto recenzia je rozdelená na 3 časti, pretože láskavý blog mi nechce uverejniť viac naraz.
 
 

Reklama

Banner web

Fans
.